Zarządzanie najmem

Zarządzanie najmem to szacunkowy koszt od 7% do 11% wartości jednomiesięcznego czynszu najmu miesięcznie, natomiast w przypadku dodania opcji zarządzania nieruchomością, łączny koszt wyniesie od 9% do 12% wartości jednomiesięcznego czynszu najmu miesięcznie. Ostateczna wycena zależy od indywidualnych parametrów nieruchomości oraz zakresu potrzeb zleceniodawcy.

Chcesz wiedzieć na czym to polega? Przeczytaj.

Z kolei dla osób pragnących samodzielnie zmierzyć się z rynkiem nieruchomości, które nie potrzebują rozbudowanej i kompletnej obsługi w ramach usług wymienionych powyżej, nieodzowna może  okazać się konsultacja i doradztwo ds. nieruchomości. 

Sprzedać? Wynająć? Skorzystaj z porady.

Konsultacja taka to jednorazowy koszt 180 zł. Polega ona na ocenie stanu faktycznego nieruchomości i oszacowaniu jej wartości (wg aktualnych trendów i stawek rynkowych*). Gdy zlecającym jest właściciel nieruchomości, wskazaniu możliwie najkorzystniejszej drogi postępowania (sprzedaż, najem etc.). Tego czy np: opłacalne (albo konieczne) będzie wykonanie remontu, czy też wystarczy odświeżenie lokalu. Porada określi na co należy zwracać uwagę, czego się wystrzegać i jak przygotować stosowną umowę itp. Usługa wykonywana jest po wizytacji nieruchomości oraz zapoznaniu się z wszystkimi koniecznymi materiałami i informacjami dotyczącymi sprawy.

Jak kupować? Na co zwrócić uwagę?

Drugą możliwością, jest porada udzielona osobie poszukującej nieruchomość do kupna lub wynajęcia, a dokładnie, chwili w której taką nieruchomość już znalazła i chciałaby upewnić się co do prawidłowości swojego postępowania. W takiej sytuacji konsultacja dotyczy pomocy w ocenie umowy przedwstępnej lub umowy najmu, ocenie stanu prawnego na podstawie dostarczonych dokumentów, ocenie stanu lokalu i zwróceniu uwagi na możliwe zagrożenia.

Usługi towarzyszące

Usługi pośrednictwa i zarządzania najmem, można wzbogacić o opcję: transportu i przewozu mebli, konserwatorskie i remontowe oraz serwis sprzątający.

Chcesz wiedzieć więcej? O coś zapytać?
Zadzwoń:

(+48) 603 785 100


(*Oszacowanie wartości i stanu nieruchomości nie  ma charakteru wyceny w rozumieniu ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami.)