*BEZ PROWIZJI OD KUPUJĄCEGO*

Atrakcyjna cena – tylko 499.000 zł za M-3 (7996 zł / m2)

Mieszkanie o pow. 62,40 m2 położone jest na 5 piętrze (na 7) w ocieplonym bloku z lat 80`tych XX wieku, znajdującym się na osiedlu Stokłosy, na warszawskim Ursynowie, przy ul. Koncertowej. Zaledwie 200m od stacji metra Ursynów.

Składa się z trzech niezależnych pokoi, oddzielnej, kuchni, łazienki, toalety oraz korytarza z szafą. Średni pokój z loggią. Mieszkanie do remontu (z wyjątkiem łazienki, który takowy już przeszła). Okna wymienione (PCV), na podłodze panele (pokoje, korytarz) i gres (kuchnia, łazienka).

Ekspozycja wschód-zachód. Mieszkanie widne, rozkładowe, znakomicie nadające się do najmu (także na pokoje). Przynależna piwnica o pow. ~3 m2 w cenie.

Czynsz 700zł z zaliczkami.

Świetny potencjał jako inwestycja pod najem (w pobliżu SGGW, Uczelnia Vistula, UW Zarządzanie) nawet bez przeprowadzonego remontu spodziewany ROI 6-7% rocznie. Popularny rejon studencki.

Świetna lokalizacja pod względem komunikacyjnym, przy Al. Komisji Edukacji Narodowej. W pobliżu liczne sklepy, restauracje, apteki, szkoła podstawowa, basen, pełna infrastruktura. Spokojne osiedle.

Forma prawna: spółdzielcze-własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego bez założonej KW (i bez możliwości założenia takowej w tej chwili)

Status gruntu: dzierżawa, w trakcie regulacji

Wg komunikatu SBM Stokłosy „Grunty będące w zasobach naszej Spółdzielni są własnością m.st. Warszawy, SBM STOKŁOSY jest dzierżawcą przedmiotowych gruntów. Zgodnie z art. 208 ust. 2 – 4 Ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz.U.2014.0.518), Spółdzielni służy roszczenie o ustanowienie użytkowania wieczystego gruntów oraz o nieodpłatne przeniesienie własności znajdujących się na nim budynków, bez przetargu i bez obowiązku wniesienia pierwszej opłaty rocznej. Spółdzielnia prowadzi intensywne prace w celu zawarcia ww. umów o użytkowanie wieczyste.”

Oznacza to, że powstała legislacyjna próżnia prawna, która zmusiłą spółdzielnię do rozpoczęcia żmudnego procesu podziału geodezyjnego terenu i wyłączenia z istniejących działek, nowych, pod konkretne budynki, do których założone zostaną KW, z prawem użytkowania wieczystego. Proces ten ma potrwać jeszcze 2-3 lata.

Cena: 499.000 zł
zakup gotówkowy

tel. 603 785 100


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *